Jump to content

Probleme Cu Traducerile


Lucian37

Recommended Posts

Da, in momentul asta sunt ceva probleme.
Se vor remedia cat de curand, un pic de rabdare.

doc.

103iruh.gif

 

The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do!

 

 

IMPORTANT LINK:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Sper sa nu fiu off-topic insa nu cred ca e vreun alt fir de discutie unde sa se incadreze ce vreau sa spun. Am observat anumite "probleme" cu vizualizarea traducerilor care contin diacritice (din punctul meu de vedere toate ar trebui sa contina fiindca limba romana se foloseste de ele, dar si pentru a evita confuziile lingvistice) dupa ce am urcat pe site o traducere in seara asta. Desi la mine pe calculator se vede bine si chiar varianta initiala care a fost stearsa datorita unor neintelegeri se vedea perfect, dupa ce am urcat subitrarea am observat ca in loc de diacritice vad orice in afara de ele. Asta probabil datorita versiunii sistemului de operare folosit dar si fontului utilizat de exemplu in video player.
Asa ca va spun din ceea ce am patit eu in caz ca va mai intalniti cu situatia asta: incercati sa puneti un font care sa "vada" in mod corect diacriticele romanesti (adica fara patratele sau alte semne ciudate) in video player, aceasta fiind o solutie mult mai practica decat modificarea semnelor in subtitrare (eu folosesc la VLC Helvetica-light de exemplu).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Member Statistics

    26334
    Total Members
    6268
    Most Online
    desmeis
    Newest Member
    desmeis
    Joined
×
×
  • Create New...